fot. flickr.com

Lubuskie: Policja odzyskała BMW warte pół mln zł; do aresztu trafiło dwóch mężczyzn

Policjanci odzyskali luksusowe BMW skradzione w Niemczech warte prawie pół miliona zł. Samochód był na posesji w jednej z podgorzowskich wsi. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy trafili do aresztu – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

„Zatrzymani to mieszkańcy pow. gorzowskiego w wieku 38 i 23 lat. Usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży pojazdu. Drugi dodatkowo jego przywłaszczenia. Decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Śledczy sprawdzają, czy mają na swoim koncie inne podobne przestępstwa” – powiedział Marcin Maludy.

Dodał, że zgodnie z przedstawionymi zarzutami podejrzanym grozi do pięciu lat więzienia.

Nad sprawą pracowali policjanci kryminalni z komend miejskiej i wojewódzkiej w Gorzowie specjalizujący się w przestępczości samochodowej. Ustalili oni, że na posesji w jednej z podgorzowskich miejscowości może znajdować się luksusowe auto skradzione w Niemczech.

Odzyskany tam pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Na tej samej posesji policjanci znaleźli również skradzioną przyczepkę o wartości blisko dwóch tys. zł.

Marcin Maludy przekazał, że policja nie informowała wcześniej o tej sprawie z uwagi na prowadzone czynności.

PAP

drukuj