Lubuskie: KAS zajęła pięć nielegalnych automatów do gier

Funkcjonariusze KAS wraz z policjantami zajęli pięć nielegalnych automatów do gier w jednym z lokali w pow. świebodzińskim. Ich właściciel nie posiadał koncesji na urządzanie gier hazardowych – poinformowała w piątek Beata Downar-Zapolska z Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

Akcja miała miejsce w miniony wtorek i wymagała użycia siły, gdyż osoba znajdująca się w lokalu nie chciała wpuścić funkcjonariuszy do środka.

„Funkcjonariusze zamierzali skontrolować lokal, gdzie już wcześniej zatrzymywali nielegalne automaty do gier. Obecna w pomieszczeniu kobieta zamknęła drzwi i nie reagowała na wezwania policjantów. Dopiero siłowe wejście do lokalu wyjaśniło przyczynę jej uporu – w lokalu znajdowało się pięć włączonych i przygotowanych do gry nielegalnych automatów” – powiedziała Beata Downar-Zapolska.

Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wlkp. wszczął w tej sprawie postępowanie pod nadzorem prokuratury.

Beata Downar-Zapolska przypomniała, że urządzanie gier hazardowych bez posiadania koncesji jest zabronione i podlega karze wysokiej grzywny, a nawet pozbawienia wolności do trzech lat. Obie te sankcje mogą zostać przez sąd połączone.

To kolejna skuteczna akcja lubuskich funkcjonariusz KAS i policji wymierzona w urządzanie nielegalnych gier hazardowych. W zeszłym tygodniu w Sulechowie został zlikwidowany salon gier funkcjonujący pod przykrywką biura podróży. Znajdowało się w nim osiem automatów.

W tym roku lubuscy funkcjonariusze KAS skontrolowali kilkanaście miejsc, gdzie odbywały się nielegalne gry hazardowe. W wyniku ich działań zabezpieczono ok. 70 automatów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl