fot. https://www.gov.pl/web/kas

Mazowiecka KAS: W pierwszym półroczu 2021 r. zabezpieczono prawie 12 mln sztuk nielegalnych papierosów

W pierwszym półroczu tego roku funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli prawie 12 mln sztuk papierosów i ponad 7 ton tytoniu bez polskich znaków akcyzy – poinformowała  rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Justyna Pasieczyńska.

Funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej w swej codziennej pracy mierzą się z procederem produkcji i dystrybucji nielegalnych wyrobów tytoniowych – przekazała rzeczniczka IAS w Warszawie.

Wskazała, że w okresie 13-15 lipca funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 340 tys. sztuk papierosów oraz ponad 36 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Wartość zatrzymanego towaru to ponad 281 tys. złotych – podała Justyna Pasieczyńska.

Część nielegalnych wyrobów tytoniowych ukryta była w samochodach osobowych, które zostały zatrzymane do kontroli drogowych. Ujawnień dokonano również na posesjach prywatnych, w wyniku akcji prowadzonych wspólnie z funkcjonariuszami Policji i Straży Granicznej – tłumaczyła rzeczniczk IAS w Warszawie .

Podkreśliła przy tym, że czynności kontrolne przeprowadzone na terenie magazynu jednej z firm kurierskich zakończyły się zabezpieczeniem 17 kg nielegalnego tytoniu ukrytego w trzech przesyłkach.

Działania prowadzone przez mazowiecką KAS doprowadziły do ujawnienia w I półroczu 2021 r. blisko 12 mln szt. papierosów i cygar i ponad 7 ton tytoniu bez polskich znaków akcyzy – dodała Justyna Pasieczyńska.

PAP

drukuj