fot. cbsp.policja.pl

W Wielkopolsce służby rozbiły grupę przestępczą, która handlowała nielegalnymi papierosami

Blisko 30 tys. papierosów oraz ponad 100 kg tytoniu przejęli pogranicznicy i funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, którzy zatrzymali 4 osoby handlujące nielegalnymi wyrobami tytoniowymi w powiecie konińskim.

W akcji uczestniczyli  pogranicznicy z placówki w Kaliszu wspólnie z funkcjonariuszami z poznańskiego Centralnego Biura Śledczego Policji. Mundurowi zatrzymali cztery osoby. To mieszkańcy powiatu konińskiego (woj. wielkopolskie) w wieku od 24 do 37 lat.

„Podczas przeszukań w miejscach zamieszkania członków grupy oraz w miejscach prowadzenia przez nich przestępczej działalności funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 30 tys. sztuk papierosów oraz ponad 100 kg tytoniu. Zabezpieczono również gotówkę oraz środki łączności i nośniki danych mogące służyć do prowadzenia przestępczego procederu” –  przekazał p.o. rzecznika prasowego Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, por. Paweł Biskupik.

Łączna szacunkowa wartość przejętych towarów akcyzowych to ponad 80 tys. zł.  Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za przestępstwa karno-skarbowe. Jeden z podejrzanych usłyszał zarzut kierowania grupą przestępczą. Najbliższe trzy miesiące – na wniosek śledczych – spędzi w areszcie. Pozostałym trzem zarzuca się udział w grupie przestępczej. Wobec nich prokurator zastosował dozór policji.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl