fot. PAP/Artur Reszko

Lubuskie: SG i KAS przejęły nielegalny tytoń wart ponad 1 mln zł

Funkcjonariusze Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej przechwycili ponad 2 tony nielegalnego suszu tytoniowego o wartości ponad miliona złotych. Zatrzymano mieszkańca woj. lubuskiego – poinformowała rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Joanna Konieczniak.

Dodała, że z uwagi na wykonywane czynności procesowe sprawa nie była wcześniej nagłaśniana. Do wykrycia kontrabandy w jednej z ciężarówek jadących do Niemiec doszło 30 kwietnia na przejściu granicznym w Olszynie (woj. lubuskie).

Podczas przeszukania pojazdu funkcjonariusze znaleźli w nim ponad 2 tony pociętych i sprasowanych liści tytoniu bez polskich banderol akcyzowych.

„Tytoń przewożony był jutowych workach, które schowane były pomiędzy panelami solarnymi. Wyroby te miały trafić na czarny rynek w Niemczech” – powiedziała rzeczniczka.

Kierowca pojazdu, mieszkaniec woj. lubuskiego, został zatrzymany. Za przewóz nielegalnego towaru o znacznej wartości rynkowej grozi mu wysoka kara finansowa i do 3 lat więzienia.

PAP

drukuj