fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

Polska Straż Graniczna wspomoże macedońskie służby w ochronie granic przed nielegalną migracją

Polscy funkcjonariusze Straży Granicznej udali się do Macedonii Północnej. Będą wspierać tamtejsze służby w ochronie granicy macedońsko-greckiej przed nielegalną migracją.

W operacji weźmie udział 16 funkcjonariuszy ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. W ubiegłym tygodniu strażnicy odbyli kurs przygotowujący do realizacji zadań służbowych podczas misji zagranicznych.

https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1482635140207685635

Porucznik Anna Michalska, rzecznik Straży Granicznej, przypomniała, że współpraca polskich i macedońskich służb odbywa się od kilku lat. Funkcjonariusze mogą się wymienić swoimi doświadczeniami – zaznaczała.

– Straż Graniczna zrealizowała już 54 edycje wspólnych operacji z Macedonią. Te misje zaczęły się w 2016 roku. Do tej pory wzięło w nich udział 1400 funkcjonariuszy Straży Granicznej. Udział w misjach jest dla nas bardzo cenny, ponieważ jest to przede wszystkim możliwość współpracy w grupach międzynarodowych, wymiana doświadczeń z funkcjonariuszami służb granicznych innych państw, ale też nowe doświadczenie, jeżeli chodzi o zapobieganie presji migracyjnej – powiedziała rzecznik Straży Granicznej.

Dowódcą polskiego kontyngentu został major Przemysław Starczewski, który ma doświadczenie w podobnych operacjach.

Udział Polaków w tej operacji jest zaplanowany do 21 lutego. Polska pozytywnie odpowiedziała na wniosek MSW Macedonii Północnej.

https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1482631978927243264

Nasi funkcjonariusze powinni dzisiaj dotrzeć na miejsce.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl