Lubuskie: Funkcjonariusze KAS odzyskali kradzione auta warte 570 tys. zł

Dwa skradzione w Niemczech luksusowe samochody odzyskali funkcjonariusze Lubuskiej Służby Celno-Skarbowej. Auta warte ok. 570 tys. zł przewoził tirem obywatel Białorusi. Został zatrzymany w rejonie Świecka.

Jak poinformowała Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze, Białorusin został przekazany policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach, którzy ustalą jego rolę w procederze.

Do zatrzymania zestawu ciężarowego wjeżdżającego do Polski doszło w miniony weekend w obrębie byłego przejścia granicznego w Świecku.

Z dokumentów przedstawionych przez kierowcę podczas kontroli wynikało, że przewozi opony samochodowe. Po podniesieniu plandeki na naczepie nie było jednak opon, lecz dwa prawie nowe samochody marki Range Rower i BMW X5 z uszkodzonymi stacyjkami.

Po sprawdzeniu statusu pojazdów za pośrednictwem Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku okazało się, że samochody dzień wcześniej zostały one skradzione na terytorium Niemiec. Auta wraz z zestawem ciężarowym zabezpieczono na strzeżonym parkingu.

PAP/RIRM

drukuj