Łódź: radni sejmiku wojewódzkiego zajmą się projektem uchwały o Samorządowej Karcie Praw Rodzin

Radni Sejmiku Województwa Łódzkiego zajmą się dziś projektem uchwały o Samorządowej Karcie Praw Rodzin. To pierwszy tego typu dokument w kraju.

Projekt złożyli radni z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z nim, wszystkie działania sejmiku i samorządu mają uwzględniać rolę rodziny, promować ją i prowadzić do jej wzmacniania.

Radna sejmiku Ewa Wendrowska zwraca uwagę, że rodzina jest umocowana w polskim prawodawstwie, jednak potrzebne jest przypominanie o tym.

– Przypominanie choćby o tych podstawowych zapisach w konstytucji, które mówią, że rodzina musi być chroniona, że dziecko musi być chronione przed demoralizacją, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Gdybyśmy chcieli tak podchodzić do sprawy, że wszystko jest, to tak naprawdę po co w ogóle mówić o rodzinie? – mówi Ewa Wendrowska.

Radni PiS-u liczą na to, że stanowisko zostanie poparte przez wszystkie kluby sejmiku. W opinii Wendrowskiej nie ma w nim nic kontrowersyjnego.

– Liczymy na to, że inne kluby, które też zawsze mówią, że rodzina jest dla nich ważna, odpowiedzą na nasze wezwanie i zechcą je poprzeć – podkreśla radna sejmiku.

 

RIRM

drukuj