fot. flickr.com

Łódź: Na grobach bezdomnych i samotnych zapłoną znicze

Na grobach bezdomnych i samotnych zostaną zapalone znicze. W poniedziałek 29 października odbędzie się w Łodzi akcja Światełko Pamięci. Jak poinformował PAP jeden z organizatorów wydarzenia Przemysław Ledzian, akcja ma na celu zachowanie pamięci o zapomnianych grobach.

Zwrócił on uwagę, że nigdy na takich grobach nie palą się znicze, nikt nie składa na nich kwiatów, a same mogiły przypominają kopce usypane z piachu z wbitym w ziemię krzyżem.

„Ciężko przejść obojętnie obok takich miejsc, gdzie przeważnie spoczywają ludzie bezdomni i samotni, a wiele z nich to osoby z nieustaloną tożsamością” – powiedział w rozmowie z PAP.

W tym roku akcja odbywać się będzie w poniedziałek, 29 października, na cmentarzu pw. Wszystkich Świętych przy ul. Zakładowej. Wszyscy, którzy chcą wziąć w niej udział, spotykają się o godz. 10.00 przy kaplicy cmentarza. Jak zapewnia Przemysław Ledzian, do akcji włączyły się już niektóre szkoły i drużyny harcerskie.

W niedzielę, 28 października, podobne wydarzenie odbędzie się w Zgierzu. Światełko Pamięci zostanie zapalone na zapomnianych, opuszczonych grobach na miejscowym Starym Cmentarzu. Akcja rozpocznie się o godz. 15.00.

PAP/RIRM

drukuj