„Lodołamacze 2021”
To była już szesnasta edycja konkursu „Lodołamacze”. Wyróżnieni zostali pracodawcy, którzy zatrudniają osoby z niepełnosprawnością.
To była wyjątkowa gala. „Lodołamacze” to firmy, instytucje i organizacje, które potrafią przełamać stereotypy.
– To szesnasta edycja konkursu, który cały czas się zmienia i ewoluuje. Zmieniają się także kategorie, bo mamy ich coraz więcej – mówił prezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, Jan Zając.
„Lodołamacze” ukazują ogromną wartość związaną z obecnością osób niepełnoprawnych na rynku pracy.
– Jeżeli popatrzymy na wyzwania demograficzne oraz rynku pracy z punktu widzenia państwa, to zauważymy konieczność większej aktywizacji zawodowej. Ogromnymi zasobami są właśnie osoby z niepełnosprawnościami, które często są dobrze wykształcone i po studiach – zaznaczyła prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, prof. Gertruda Uścińska.
Możliwość wykazania się przez osoby niepełnoprawne na rynku pracy to jedno, ale ważne jest także wsparcie państwa.
– Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej od trzech lat koordynuje rządowy program „Dostępność plus”, w ramach którego realizujemy działania mające na celu przełamywanie barier – nie tylko architektonicznych, ale również naszych własnych, które tkwią w nas wewnętrznie – podkreśliła wiceminister funduszy i polityki regionalnej, Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
Nagrody przyznawano m.in. w kategoriach: „Dziennikarz bez barier”, „Zatrudnienie ochronne”, „Otwarty rynek pracy”, „Przyjazna przestrzeń” czy „Zdrowa firma”. Patronat nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i Telewizja Trwam.
TV Trwam News