fot. PAP/EPA

Lobby homoseksualne sięga po pieniądze

Lobby homoseksualne oprócz przywilejów chce także pieniędzy – alarmuje europoseł Konrad Szymański. W najbliższy wtorek PE ma głosować nad rezolucją ws. przeciwdziałania homofobii i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową.

Tzw. raport Lunacek postuluje m.in. przyznanie osobom homoseksualnym prawa do zawierania małżeństw i adopcji dzieci.

– W tym nieszczęsnym sprawozdaniu widać wyraźnie, że pod pretekstem walki z dyskryminacją chce się uzyskać przywileje dla tej grupy społecznej. Z jednej strony przywileje społeczne, polityczne; z drugiej łatwy dostęp do pieniędzy unijnych po to, aby permanentnie realizować programy, które będą w specjalny sposób poświęcone mniejszością seksualnym – stwierdza eurodeputowany Konrad Szymański.

Europosłowie PiS-u zgłosili kilka wniosków o głosowania odrębne poszczególnych paragrafów sprawozdania, by sprawdzić poparcie dla najbardziej radykalnych jej części. Zamierzają też poprzeć alternatywny projekt rezolucji zgłoszony przez włoskich i francuskich posłów EFD.

– Będziemy starali się, by parlament przyjął rozwiązanie alternatywne, które mówi wyraźnie, że dyskryminacja oczywiście nigdy nie jest uzasadniona, natomiast polityka poszczególnych państw członkowskich w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji – wszelkiej, a nie tylko dyskryminacji osób homoseksualnych – pozostaje suwerenną decyzją państw członkowskich. To w jaki sposób my odczytujemy konstytucyjną zasadę równości wszystkich obywateli wobec prawa, to jest wyłącznie nasza sprawa i PE, UE nie powinna w to ingerować – zaznacza Konrad Szymański.

Nie wiadomo jaki wynik przyniesie głosowanie w PE, jednak na pewno wielkim wkładem w dyskusję będzie manifestacja w obronie dzieci. Taki protest odbędzie się w niedzielę w Warszawie, a także m.in. w Madrycie, Paryżu, Brukseli i Rzymie.

Polacy, którzy chcą stanąć w obronie dzieci spotykają się w niedzielę o godz. 12.00 na placu Zamkowym w Warszawie.

RIRM 

drukuj