Litwa: Uroczystości z okazji 40. rocznicy wyboru Jana Pawła II

W Wileńskim Gimnazjum im. Jana Pawła II we wtorek, w 40. rocznicę wyboru ks. kard. Karola Wojtyły na papieża, wystawiony został przy pomniku św. Jana Pawła II poczet sztandarowy. Uczniowie złożyli kwiaty.

Po południu w szkole, gdzie językiem nauczania jest język polski, zostanie otwarta wystawa „Święty Jan Paweł II”.

„Uroczystości z okazji 40. rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II, patrona naszej szkoły, potrwają przez cały tydzień” – poinformowała PAP wicedyrektor gimnazjum Alina Masztaler.

W ramach Tygodnia Papieskiego lekcje religii i etyki będą poświęcone patronowi szkoły, zostaną przeprowadzone lekcje wychowawcze w oparciu o naukę Jana Pawła II, odbędzie się konkurs wiedzy o świętym, a także koncert. Szkolne uroczystości zakończy 22 października w południe wspólna modlitwa Anioł Pański.

Z okazji 40. rocznica wyboru Polaka na Stolicę Piotrową 26 października w Bibliotece Uniwersytetu Wileńskiego zostanie otwarta wystawa „Św. Jan Paweł II i bł. Władysław Bukowiński – Polscy Orędownicy Wolności”.

Wernisaż poprzedzą dwie prelekcje: Łukasza Ofiary z Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie pt. „Jan Paweł II. Od wolności do wolności“ oraz Vytautasa Aliszauskasa, profesora Uniwersytetu Wileńskiego, byłego ambasadora Republiki Litewskiej przy Stolicy Apostolskiej, który poruszy temat wpływu św. Jana Pawła II na dążenia wolnościowe Litwinów i ocenę znaczenia przyjazdu papieża na Litwę w roku 1993.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl