fot. Radio Wilno

Litwa: młodzi Polacy zbierają pieniądze na dziecięce hospicjum

Prawie 3 tys. euro zebrano podczas koncertu charytatywnego w Wilnie na rzecz budowy dziecięcego oddziału Wileńskiego Hospicjum błogosławionego księdza Michała Sopoćki. W koncercie „Maleńka Miłość” brało udział ok. 300 młodych Polaków z Wilna i Wileńszczyzny.

Sobotni koncert był piątą edycją inicjatywy „Maleńka Miłość”, której pomysłodawczynią jest studentka jednej z wileńskich uczelni Monika Rynkiewicz.

„Z każdym rokiem przybywa chętnych do udziału w naszym koncercie charytatywnym. To cieszy, że dzieci i młodzież są otwarci na pomoc bliźniemu” – powiedziała PAP Monika Rynkiewicz.

Budowa dziecięcego oddziału wileńskiego hospicjum rozpoczęła przed kilkoma miesiącami. Wznoszony budynek będzie rozszerzeniem działającej od siedmiu lat placówki. Na oddziale przewidzianych jest dziewięć miejsc dla dzieci, które będą mogły tam przebywać razem z rodzicami. Powstający budynek będzie też zapleczem dla hospicjum domowego.

Koszt rozbudowy hospicjum wileńskiego to ok. 1,3 mln euro. Pieniądze inwestycyjne pochodzą od poszczególnych darczyńców i zebrane zostały podczas przedsięwzięć charytatywnych.

PAP/RIRM

drukuj