fot. Tomasz Strąg

Liderzy frakcji w PE chcą skontrolowania wyborów w Polsce przez OBWE

Liderzy frakcji w Parlamencie Europejskim zwrócili się do OBWE o kontrolę wyborów w Polsce. List przewodniczących największych ugrupowań w tej sprawie udostępnił w sieci europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

W dokumencie liderzy apelują o przeprowadzenie pełnoskalowej misji obserwacyjnej podczas nadchodzących wyborów. Sygnatariusze wyrażają też obawę, że komisja ds. rosyjskich wpływów posłuży do zablokowania objęcia urzędów przez polityków opozycji.

Nie obawiamy się żadnych kontroli, bo wybory będą uczciwe – komentuje w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja europoseł Bogdan Rzońca.

– Nie martwię się takimi rzeczami, ponieważ my jesteśmy transparentni, prowadzimy oczywistą i jasną politykę informacyjną. Nie ma u nas problemów, abyśmy oszukiwali wyborców, szukali jakiś dodatkowych argumentów, żeby wygrać wybory. Jesteśmy o to spokojni. Ktokolwiek przyjedzie, niech obserwuje. Oczywiście opozycja będzie robiła takie wrażenie, bo przypuszcza, że przegra i chcą powiedzieć: „Tak, wygrali, ale sfałszowali”. Takiego fałszowania nie będzie, wszystko będzie zgodnie z prawem, a wynik też będzie pozytywny – mówi Bogdan Rzońca.

Wybory parlamentarne odbędą się jesienią br. Ich możliwe terminy to: 15, 22, 29 października lub 5 listopada. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie prezydent Andrzej Duda.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl