fot. Mateusz Marek

20 lat działalności TV Trwam

Telewizja Trwam świętuje w sobotę 20-lecie swojej działalności. Nadawanie stacja rozpoczęła 10 czerwca 2003 roku, w 750. rocznicę zjazdu drohiczyńskiego.  Założyciel i dyrektor Radia Maryja, o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, w wywiadzie dla „Naszego Dziennika” podkreślił, że TV Trwam powstała za pontyfikatu św. Jana Pawła II.

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR przypomniał, że kiedy po raz pierwszy został zaproszony na kolację u Ojca Świętego, Jan Paweł II zapytał: „Kiedy telewizja?”. O. Tadeusz Rydzyk CSsR odpowiedział, że „Jak Ojciec Święty pobłogosławi, to za rok”. W efekcie telewizja powstała nieco później.

Dyrektor Radia Maryja wskazał też na trud powstawania stacji. Jak zaznaczył, składany był grosz do grosza, żeby kupić jakąś kamerę.

Medioznawca, członek KRRiT, dr hab. Hanna Karp, powiedziała, że TV Trwam  pomimo licznych trudności jest dziś telewizją dla każdego z bogatą ofertą programową.

– To jest telewizja nie tylko dla katolików, ale dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć, poznać, być na bieżąco w sprawach, które dzieją się na świecie, a także w sprawach kraju. Usłyszymy często o sprawach, o których nawet stacja publiczna nie mówi wystarczająco dużo, a tutaj możemy usłyszeć o wszystkim. Telewizja Trwam jest bardzo ważna, powinna dalej być i nie wyobrażam sobie, żeby mogło jej zabraknąć – podkreśliła dr hab. Hanna Karp.

TV Trwam jako jedyna stacja w Polsce transmituje w całości wizyty apostolskie Ojca Świętego. Posiada nowoczesne studia TV. Nadaje także program dla Polonii, a także tworzy na bieżąco serwisy informacyjne z najważniejszych wydarzeń w kraju i na świecie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl