fot. PAP/Bartłomiej Wójtowicz

Lubelskie: zakończył się protest rolników przed przejściem z Ukrainą w Dorohusku

W południe zakończył się protest rolników przed przejściem granicznym z Ukrainą w Dorohusku (Lubelskie) – poinformowała policja. W nocy z przedstawicielami protestujących spotkał się minister rolnictwa, Robert Telus.

Od piątku na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Okopy trwał protest rolników, blokujących ruch ciężarówek w kierunku przejścia z Ukrainą w Dorohusku. Jak podawali organizatorzy w mediach społecznościowych, ich protest związany był m.in. z napływem ukraińskiego zboża.

„Przed godz. 12.00 protest rolników został rozwiązany. Uczestnicy opuszczają miejsce zgromadzenia” – poinformowała mł. asp. Małgorzata Skowrońska z zespołu prasowego KWP w Lublinie.

W godzinach nocnych minister rolnictwa, Robert Telus, spotkał się w Dorohusku z przedstawicielami protestujących. Jak mówił, prawie wszystkie postulaty, które zgłosili rolnicy, są już realizowane przez rząd, np. poprzez dopłaty 3 tys. zł do hektara pszenicy. Przedstawił również protestującym kolejne formy wsparcia, które przygotował rząd.

„W negocjacjach obiecałem, że zrobimy wszystko, żeby jeszcze w czerwcu pierwsze środki poszły do rolników” – powiedział szef resortu rolnictwa.

„Obiecałem, że od przyszłego tygodnia będą wnioski przyjmowane na nawozy i zboże (sprzedane) po 15 maja. To też jest ważna deklaracja, którą złożyłem rolnikom” – mówił Telus.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl