Kolejne groźby pod adresem Dyrektora Radia Maryja. Zawiadomiono prokuraturę

Do prokuratury w Warszawie trafiło kolejne zawiadomienie ws. nawoływania w internecie do zabicia dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka CSsR. Nowe groźby ukazały się na ogólnopolskim portalu internetowym „Fakt.pl” pod artykułem z dn. 11.02.2015 r. dotyczącym jego osoby.

Na skandaliczne komentarze internautów pozwolił też  inny portal: „wp.pl”. Doniesienie w obu sprawach złożył Ryszard Nowak ze Stowarzyszenia Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą.

– Dziwimy się, że prokuratura w Polsce nic nie robi w tej sprawie. To właśnie prokuratura powinna w takich przypadkach sama wszcząć z urzędu postępowanie i z urzędu ścigać przestępców. Przecież na różnych portalach internetowych w Polsce od wielu lat szydzi się i nawołuje do zabicia o. Tadeusza Rydzyka CSsR. W przeciągu kilku lat Wymiar Sprawiedliwości nic kompletnie w tej sprawie nie zrobił. Wymiar Sprawiedliwości w tej sprawie jest ślepy i głuchy – komentuje Ryszard Nowak.

Zawiadomienie dotyczące portalu „wp.pl” trafiła do prokuratury we wtorek. W najbliższych dniach powinna zapaść decyzja, czy zajmie się ona sprawą.

RIRM

drukuj