Licheń: X Ogólnopolski Zjazd Honorowych Dawców Krwi

Już po raz dziesiąty w licheńskim Sanktuarium odbędzie się Ogólnopolski Zjazd Honorowych Dawców Krwi. Uczestnicy zaczną przybywać do Sanktuarium w sobotę rano.

Od godziny 10.30 będą mogli zgłaszać swoje poczty sztandarowe w sekretariacie pielgrzymki – pod głównymi schodami bazyliki, obok Kancelarii dla Pielgrzymów. Około godz. 11.35 zgłoszone poczty sztandarowe oraz delegacje ustawią się obok wieży widokowej, aby wspólnie wejść do świątyni na rozpoczęcie Mszy św. o godz. 12.00.

Uroczystej Eucharystii będzie przewodniczył ks. bp Stanisław Gębicki. Homilię natomiast wygłosi ks. płk Grzegorz Surma – krajowy duszpasterz Honorowych Dawców Krwi. Ostatnim punktem zjazdu będzie odprawienie Drogi Krzyżowej o godz. 13.30 na placu przy nowej dzwonnicy.

Krwiodawstwo w Polsce ma charakter honorowy, co oznacza, że poza ściśle określonymi wyjątkami opiera się na zasadzie dobrowolnego i bezpłatnego oddawania krwi. Honorowym krwiodawcą może zostać osoba zdrowa w wieku od 18 do 65 lat.

Krew można oddawać w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W regionie konińskim można to zrobić w Terenowym Oddziale RCKiK, który znajduje się w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie, przy ulicy kard. Stefana Wyszyńskiego 1.

Radość z darmowego ofiarowania krwi może być źródłem wielkiej satysfakcji wynikającej z potrzeby spełniania dobrego uczynku i udzielania pomocy potrzebującym. Ratowanie ludzkiego życia jest spełnieniem w naszej codzienności przykazania miłości.

www.lichen.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl