fot. flickr.com

Liban: Wybuch w magazynie – zginęły cztery osoby

Cztery osoby zginęły w wyniku wybuchu zbiornika z paliwem w jednym z magazynów w Bejrucie. Eksplozja wywołała panikę wśród mieszkańców libańskiej stolicy, pamietających potężny wybuch sprzed ponad dwóch miesięcy, na skutek którego życie straciło około 200 osób.

Do eksplozji zbiornika z paliwem, a następnie pożaru doszło w gęsto zaludnionej okolicy. Na miejscu zginęły cztery osoby, a kilka zostało rannych. Obrażenia odniosło m.in. troje dzieci.

Przyczyna wybuchu nie jest znana. Według źródeł bezpieczeństwa policja aresztowała właściciela magazynu.

Po potężnej eksplozji 2750 ton azotanu amonu w bejruckim porcie, do której doszło na początku sierpnia, zginęło na miejscu lub zmarło później z powodu obrażeń około 200 osób. Ponadto rannych zostało 6500 ludzi, a tysiące budynków zostały uszkodzone bądź zniszczone.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl