Fundacja „Redemptoris Missio” wyśle paczki z darami dla potrzebujących w Libanie 

Środki czystości, opatrunki oraz przybory szkolne wyśle do Libanu Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” z Poznania. Łączna waga darów wyniesie ponad tonę.

W poniedziałek w siedzibie fundacji odbyło się pakowanie paczek. Transport powinien trafić do Libanu w środę. W wysyłce i przekazaniu darów potrzebującym pomaga polskie wojsko.

Prezes Fundacji „Redemptoris Missio” Justyna Janiec-Palczewska zwraca uwagę na trudną sytuację w Libanie. Podkreśla, że każda pomoc jest niezwykle potrzebna.

– Do Fundacji „Redemptoris Missio” z prośbą o pomoc zgłosili się polscy żołnierze, którzy w Libanie pełnią misję stabilizacyjną. Sytuacja w Libanie jest niezwykle trudna. Ta wojna toczy się już od ponad 8 lat, nie widać końca. Czteromilionowy Liban przyjął 1,5 miliona uchodźców syryjskich. W tej chwili w Libanie jest bardzo duże bezrobocie – blisko 40-procentowe. Jest brak dostępu do opieki medycznej i każda pomoc humanitarna jest naprawdę na wagę złota. Do Libanu wyruszy pomoc humanitarna. Są to środki opatrunkowe, artykuły szkolne i środki czystości – mówi Justyna Janiec-Palczewska.    

Fundacja „Redemptoris Missio” powstała w 1992 r. Wspiera ona misjonarzy posługujących w najuboższych krajach świat m.in. poprzez wysyłkę pomocy humanitarnej oraz działalność personelu medycznego.

RIRM

drukuj