Liban/ Trzech żołnierzy zginęło z rąk uzbrojonych napastników

Trzech libańskich żołnierzy zginęło w nocy z poniedziałku na wtorek z rąk grupy uzbrojonych napastników w dolinie Bekaa na północnym wschodzie kraju, przy granicy z Syrią – poinformował przedstawiciel libańskich służb bezpieczeństwa.

Żołnierze zostali zaatakowani, gdy wjeżdżali do miasta Arsal – podała agencja AFP, powołując się na libańskie służby bezpieczeństwa.

Według Reutera, który powołuje się na libańskie źródła wojskowe, napastnicy zaatakowali wojskowy punkt kontrolny i uciekli do Syrii. Dwóch żołnierzy zginęło na miejscu, a trzeci w szpitalu.

W połowie marca Rada Bezpieczeństwa ONZ wyraziła poważne zaniepokojenie z powodu powtarzających się incydentów na granicy między Syrią a Libanem, w wyniku których ginie i odnosi rany również ludność cywilna. W rezolucji zwrócono uwagę, że kryzys w Syrii ma niekorzystny wpływ na stabilizację w Libanie; stale rośnie liczba uchodźców uciekających z Syrii przed przemocą – wg Biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców UNHCR obecnie jest ich w Libanie ok. 470 tysięcy.

Ponadto radykalna organizacja szyicka Hezbollah nie ukrywa, że jego bojownicy walczą w Syrii po stronie sił tamtejszego reżimu. Ostatnio dali temu wyraz, oblegając – wraz z regularnym wojskiem syryjskim – bastion syryjskich rebeliantów, miasto Al-Kusajr w prowincji Hims przy granicy z Libanem.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl