fot. twitter.com/__Lewica

Lewica skierowała projekt ustawy o tzw. związkach partnerskich do konsultacji z organizacjami pozarządowymi

Szef klubu Krzysztof Gawkowski zapowiedział, że projekt ustawy o tzw. związkach partnerskich niebawem ma trafić do Sejmu. Posłowie PiS podnoszą, że Parlament nie dopuści do wprowadzenia ustawy. Ustawa o związkach partnerskich ma regulować kwestie m.in. alimentacji, spadkobrania czy współwłasności majątkowej. Chodzi o prawa, jakie przysługują małżeństwu.

Poseł PiS Piotr Uściński mówił, że społeczeństwo nie zgadza się na przypisywanie praw małżeństw parom jednopłciowym. W tym zakresie nie będzie również zgody Parlamentu – dodał.

– To jest tylko preludium do tego, co Lewica planuje. Chcieliby, żeby w Polsce – wzorem niektórych krajów Europy Zachodniej – wprowadzić legalizację „małżeństw homoseksualnych” i adopcję dzieci przez homoseksualistów. Na to nie ma zgody polskiego społeczeństwa. Jestem przekonany, że nie będzie też zgody Parlamentu – powiedział poseł Piotr Uścińśki.

W listopadzie ubiegłego roku wiceszef klubu Lewicy i zadeklarowany homoseksualista Krzysztof Śmiszek zapowiadał opracowanie projektów ustaw dot. związków partnerskich.

Przyznał, że w ciągu kwartału zamierza wypracować i wnieść do Sejmu pierwszy projekt ustawy.

RIRM

drukuj