fot. Karolina Sabaj

Legnica: Relikwie Cudu Eucharystycznego wystawione do adoracji

W kościele pw. św. Jacka w Legnicy zostały wystawione do publicznej adoracji relikwie cudownie przemienionej Hostii. Uroczystości w sobotę przed południem rozpoczęło nabożeństwo wynagradzające w katedrze legnickiej.

Następnie wierni wyruszyli w procesji do kościoła św. Jacka. Tam w południe sprawowana była Msza Św., której przewodniczył ks. bp Zbigniew Kiernikowski.

W trakcie Mszy Św. relikwie Ciała Pańskiego zostały uroczyście ukazane wiernym.

Ks. dr Andrzej Ziombra, proboszcz parafii pw. św. Jacka, mówi, że wobec Cudu Eucharystycznego w Legnicy nie można przejść obojętnie.

– Pan Bóg dał nam znak, żeby pobudzić nas poprzez nasze zmysły, wezwać do głębokiej wiary. Pan Bóg nie daje nam żadnych znaków tak sobie, ale daje w konkretnym celu. Myślę, że każdy z nas musi indywidualnie odpowiedzieć sobie na pytanie, co ten znak do niego mówi, jakie jest dla niego przesłanie. Postrzegam to jako szansę, abyśmy przebudzili się i może dokonali nawet rewolucji w naszym życiu. To już jest kwestia otwarta, ale bez wątpienia obok tego znaku nie da się przejść obojętnie – podkreśla ks. dr Andrzej Ziombra.

Do cudownego wydarzenia eucharystycznego doszło w grudniu 2013 roku, kiedy podczas Mszy św. Hostia upadła celebransowi na posadzkę. Włożono ją do wody w celu rozpuszczenia.

Wtedy na fragmencie Hostii pojawiło się czerwone przebarwienie, które, jak później potwierdzili specjaliści, jest fragmentem ludzkiego mięśnia sercowego.

RIRM

drukuj