fot. PAP/Maciej Kulczyński

Powstanie nowa fabryka pomp ciepła „Viessmann”

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w uroczystości wkopania kamienia węgielnego pod budowę nowej fabryki pomp ciepła „Viessmann”. Inwestycja powstanie w Legnicy.

Pompy ciepła to jedno z ekologicznych, a jednocześnie ekonomicznych źródeł ciepła. Jak wskazał szef rządu podczas uroczystości, w obliczu szantażu energetycznego Rosji, takie inwestycje są niezwykle ważne, ponieważ budują bezpieczeństwo Polski.

Odpowiedzią na działania Kremla jest więcej innowacyjnych, ekologicznych i energooszczędnych inwestycji – powiedział szef rządu.

– Tego typu inwestycje mówią naszym geopolitycznym adwersarzom ze Wschodu: nie damy się Wam zastraszyć oraz zasiać ziarna niezgody i niepewności, o które Wam chodzi. Jestem bardzo zbudowany tym, że mam dziś możliwość podziękować tym, którzy byli zaangażowani w kreowanie odpowiednich warunków do skonstruowania takich inwestycji. To kolejna inwestycja w firmę, która od wielu lat jest zaangażowana w tworzenie innowacyjnych produktów – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu rozmawiał na temat inwestycji z prezydentem Legnicy oraz prezesem przedsiębiorstwa budującego fabrykę. Dzięki niej powstanie ok. 3 tys. nowych miejsc pracy.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl