fot. PAP/Paweł Supernak

Prezydent A. Duda o expose premiera: Spójne i konkretne

Spójne i konkretne – tak expose premiera Mateusza Morawieckiego ocenił prezydent Polski Andrzej Duda. Wyraził przy tym zadowolenie, że nawiązuje ono do wcześniejszych działań rządu Zjednoczonej Prawicy.

Premier Mateusz Morawiecki nakreślił przed południem w Sejmie działania swojego nowego gabinetu. Wystąpieniu premiera przysłuchiwał się prezydent Polski.

Cieszę się, że premier zaakcentował te rzeczy, które z mojego punktu widzenia – jako prezydenta RP – są tak bardzo istotne, mianowicie, że chcemy, żeby Polska wreszcie stawała się normalnym państwem – powiedział Andrzej Duda.

– Jest to w moim przekonaniu podniesienie pojęcia „normalność” na inny poziom funkcjonowania, na zupełnie inny poziom funkcjonowania i zupełnie inny poziom życia. To nie jest „ciepła woda w kranie”, tylko jest to ciepła woda w kranie w mieszkaniu, za które jesteśmy w stanie spokojnie zapłacić czynsz, dlatego że zarabiamy na tyle dobrze, żeby się o to nie martwić. Zapewnione jest bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne, realizowana jest stabilna polityka gospodarcza, a także polityka proekologiczna – podkreślił Andrzej Duda.

Z przychylnością prezydenta Polski spotkało się także odniesienie premiera do dbałości i ochrony rodziny oraz dzieci przed złymi wpływami.

Nowoczesne państwo to nie jest państwo, w którym społeczeństwo ma się wyrzec tradycji, kultury, tego, co budowało nas jako naród przez stulecia – zaznaczył.

W Sejmie po godz. 13.00 rozpoczęła się debata po wystąpieniu premiera Mateusza Morawieckiego. Wieczorem planowane jest głosowanie nad wotum zaufania dla rządu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl