Lech Wałęsa włączy się w działania KOD

Były prezydent Lech Wałęsa włączył się w ochronę interesów Okrągłego Stołu i postkomunistów – mówi poseł i prof. Krystyna Pawłowicz. Polityk odniosła się w ten sposób do oficjalnej deklaracji Lecha Wałęsy o dołączeniu się do działań tzw. Komitetu Obrony Demokracji.

Były prezydent – jak sam stwierdził – chce działać na rzecz „ochrony polskiego dorobku”. W jego ocenie dziś podważany jest sukces całego narodu sprzed 25 laty.

Prof. Krystyna Pawłowicz zwraca uwagę, że większość Polaków po ostatnich wyborach wyzwoliła się z tego dorobku, którego broni Lech Wałęsa.

Biorąc pod uwagę dominację różnego rodzaju obcych interesów w Polsce, ochronę osób, które donosiły i szkodziły Polsce, można powiedzieć, że pan prezydent Lech Wałęsa włączył się w ochronę interesów Okrągłego Stołu oraz postkomuny. Postkomuna bardzo skutecznie broniła swoich interesów i eksponowała pana prezydenta w chwilach, gdy potrzebny był do zwalczania środowisk patriotycznych i katolickich w Polsce – zaznacza Krystyna Pawłowicz.

Lech Wałęsa zapowiedział, że będzie wspierał nie tylko działania KOD-u, ale też Platformy Obywatelskiej, a także innych podobnych grup.

RIRM

drukuj