„Lato z Chrystusem na Mazurach”

W Giżycku zainaugurowano „Lato z Chrystusem na Mazurach”. Uroczystość odbyła się na Wzgórzu św. Brunona. Mieszkańcy Mazur, turyści oraz żeglarze już od siedmiu lat powierzają publicznie Panu Bogu czas wakacyjnego odpoczynku.

Chociaż wakacje to czas letniego odpoczynku, to należy pamiętać o tym, że nie ma wakacji od Pana Boga – mówił ks. bp Jerzy Mazur.

– Nie powinno zabraknąć modlitwy. Nie powinno zabraknąć w niedzielę i święta Eucharystii. Nie powinno zabraknąć w tym roku takiego otwierania się na Boże Miłosierdzie, aby stawać się świadkiem Bożego Miłosierdzia – powiedział ks. bp Jerzy Mazur.

Dlatego ks. biskup zachęca, aby podczas wakacji wierni pielgrzymowali również do Kościołów, w których znajdują się Bramy Miłosierdzia.

– Aby przechodząc przez Bramę Miłosierdzia rzucić się w otwarte ramiona Miłosiernego Ojca, zostawić tam strach, lęk, a prosić o łaskę, dar odwagi, dar nadziei, bo dzisiaj tego potrzebujemy i wtedy radość napełnia nasze serca i to jest najwspanialszy wypoczynek – podkreślił ks. bp Jerzy Mazur.

O tym, że od Pana Boga nie ma wakacji pamiętają dobrze mieszkańcy Mazur oraz przybywający tam turyści. W miniony weekend po raz kolejny zainaugurowano „Lato z Chrystusem na Mazurach”.

Ukazujemy przez to, że pamiętamy jako Kościół ełcki o wszystkich, którzy odpoczywają, którzy przybywają tutaj na Mazury. Zapraszamy ich do wspólnej modlitwy, bo z jednej strony jest to też nasz obowiązek, aby modlić się za wszystkich pielgrzymów, turystów, a z drugiej strony zapraszamy do modlitwy – mówił ks. bp Jerzy Mazur.

Podczas uroczystości zaprezentowano spektakl ewangelizacyjno-historyczny „U źródeł przyszłej chwały”.

– Dla każdego chrześcijanina tym źródłem jest chrzest święty. Spektakl rozpoczyna się od posłania Chrystusa. Chrystus posyła apostołów. Nakazuje im udzielać chrztu świętego. Zanurza nas w swojej miłości. Każdy z nas otrzymał ten chrzest. Później przenosimy się od kraju Polan, kiedy ta wiara dotarła na nasze ziemie – wyjaśnił ks. Mariusz Pawlina, wikariusz parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Giżycku, organizator spektaklu.

Spektakl ten będzie można zobaczyć także 23 lipca podczas Dnia Wspólnoty i Posłania w Ełku. Wydarzenie to jest jedną z form, która w czasie wakacji przybliża nas do Boga. To właśnie w okresie letnim mamy sporo czasu wolnego, który warto poświęcić Panu Bogu.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl