Kwesta na rzecz hospicjum

Na ulicach Gorzowa Wielkopolskiego trwa zbiórka datków na rzecz Hospicjum św. Kamila. Zbiórka odbywa się po raz pierwszy w kwietniu, dotychczas kwesta odbywała się w lutym z okazji Światowego Dnia Chorego. Zbiórka na cel hospicjum ma już prawie 15-letnią tradycję.

Zbiórka rozpoczęła się o godzinie dziewiątej i potrwa do dziewiętnastej. Wolontariusze z identyfikatorami i oznakowanymi skarbonkami pojawią się w 170 miejscach na terenie Gorzowa Wielkopolskiego. Wśród kwestujących są uczniowie gorzowskich gimnazjów i szkół średnich, członkowie wspólnot Kościoła Katolickiego, klerycy WSD Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, a także wolontariusze z pobliskich miejscowości.

Z obawami patrzymy jednak w przyszłość, gdyż NFZ zawarł z nami kontrakt na kolejne cztery lata z takimi samymi stawkami jak w poprzednim okresie trzyletnim. Takie rozwiązanie jest dla nas niekorzystne, gdyż wiadomo, że koszty funkcjonowania naszej placówki nie zmniejszają się lecz rosną – powiedział Marek Lewandowski, dyrektor gorzowskiego hospicjum św. Kamila.

Gorzowskie hospicjum działa od 1993 roku, prowadzi oddział opieki stacjonarnej i hospicjum domowe dla dzieci. Każdego roku pod opieką hospicjum znajduję się 600-700 osób. W trakcie zeszłorocznej kwesty zebrano ponad 83 tys. zł. Wynik tegorocznej zbiórki będzie znany jutro.

 

PAP/RIRM

drukuj