Paryż: zatrzymano przeciwników tzw. „małżeństw dla wszystkich”

W Paryżu zatrzymano około 70 osób protestujących przeciwko ustawie zrównującej małżeństwa ze związkami osób tej samej płci. Manifestanci chcieli rozbić miasteczko namiotowe przed siedzibą Zgromadzenia Narodowego.    

Senat, a wcześniej w pierwszym czytaniu Zgromadzenie Narodowe, poparły projekt ustawy pomimo odbywających się od kilku miesięcy we Francji protestów przeciwników „małżeństw dla wszystkich”. Drugie czytanie projektu w Zgromadzeniu Narodowym, przewidziane wcześniej na maj, zostało przyspieszone i ustawa ma zostać przegłosowana 23 kwietnia.

Ks. infułat Stanisław Jeż, rektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji, akcentuje że rządzący socjaliści chcą tę ustawę przepchnąć na siłę.

Idą na całego, idą pełna parą. Nie przejmują się tym, co dzieje się we Francji. W piątek kiedy wyszedłem z katedry Notre Dame trafiłem na manifestację, która szła pod senat. To była wielka manifestacja kilkunastu tysięcy młodych ludzi, którzy zostali sparkowani. Protest odbywał się wtedy kiedy ustawa została odesłana do senatu, jako „załatwiona” czyli przeforsowana siłą. Mamy tutaj straszną walkę ideologiczną – powiedział ks. Stanisław Jeż.

Temat uznania związków tej samej płci za małżeństwa będzie podejmowany podczas rozpoczynających się jutro obrad Konferencji Episkopatu Francji.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl