fot. By https://francais.rt.com/static/blocks/logo/logo_next.svg - https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/archive/a/a0/20180120101704%21Russia-today-logo.svg, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70047984

Francja: sąd ogłosił upadłość Russia Today France

Sąd gospodarczy w Nanterre ogłosił upadłość wspieranego przez Kreml serwisu medialnego Russia Today France – ogłosiła na Twitterze prezes firmy.

„Sąd w Nanterre podjął decyzję o postawieniu RT France w stan likwidacji – mediów, które nie podobały się Emmanuelowi Macronowi od momentu ich uruchomienia i które zostały objęte sankcjami przez UE rok temu z powodu konfliktu w Ukrainie” – napisała prezes firmy Ksenia Fiedorowa na Twitterze w piątek wieczorem.

 O jej reakcji na postanowienie sądu poinformowało w sobotę Politico.

W marcu ubiegłego roku UE zakazała nadawania w Europie finansowanym przez rosyjski rząd mediom, takim jak Sputnik i Russia Today, po tym jak Rosja rozpoczęła wojnę na pełną skalę z Ukrainą.

Sankcje nie przeszkodziły jednak im w produkcji treści. W ubiegłym roku rosyjska stacja nadal produkowała, publikowała i nadawała materiały, w coraz większym stopniu skierowane do francuskojęzycznej publiczności w krajach afrykańskich, takich jak Mali i Burkina Faso.

Na początku tego roku francuski rząd zablokował konta bankowe RT France, po zamrożeniu aktywów przez UE w grudniu. Firma została następnie umieszczona w gestii zarządu komisarycznego i od tego czasu stała w obliczu bankructwa.

Ksenia Fiedorowa poinformowała, że pracownicy RT France zostaną zwolnieni w najbliższych dniach.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl