Kurozwęki upamiętnią 151. rocznicę powstania

W Kurozwękach 6 kwietnia 2014 r., odbędą się uroczystości upamiętniające 151. rocznicę Powstania Styczniowego.

W kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kurozwękach koło Staszowa o godz. 12.00 sprawowana będzie uroczysta Msza Święta, przed którą uczniowie Szkoły Podstawowej w Kurozwękach zaprezentują okolicznościowy program artystyczny nawiązujący do historycznych wydarzeń sprzed 151 laty.

Jak informuje ks. Jerzy Rybusiński, proboszcz parafii, po Eucharystii zostaną złożone kwiaty na grobie powstańców i przy tablicy umieszczonej na ścianie kościoła poświęconej powstańcom oraz miejscowej ludności, którzy zginęli, walcząc w Powstaniu Styczniowym.

Pamiątkowa tablica została ufundowana w 2013 r. przez Tadeusza Wrześniaka i zawiera 52 nazwiska powstańców, którzy w latach 1863-1884 zmarli z odniesionych ran w walce o niepodległość Ojczyzny w szpitalu Sióstr Miłosierdzia w Kurozwękach. Jak przypomina ks. Rybusiński, nazwiska powstańców zanotował w księdze zmarłych parafii Kurozwęki ówczesny proboszcz ks. Jakub Siennicki, który tu pracował w latach 1856-1891 i tu został pochowany.

MM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl