PAP/Adam Warzawa

Kujawsko-pomorskie: prezes PiS spotka się z wyborcami

Partie organizują dziś kolejne spotkania przedwyborcze. Prawo i Sprawiedliwość ma zaplanowane dwie konwencje w województwie kujawskopomorskim z udziałem prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego.

Pierwsza z nich odbędzie się o godzinie 16.00 we Włocławku, a kolejna trzy godziny później w Bydgoszczy. Zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel wskazał, że tego typu spotkania z udziałem prezesa partii będą się odbywały do samych wyborów.

Prezes Kaczyński chce być obecny w każdym z 41 okręgów przed wyborami. To jest bardzo ważne, żeby spotykać się z ludźmi, przekonywać ich do naszych racji i nie ma tak naprawdę lepszej metody na to niż zapraszać na takie bezpośrednie spotkania. Oczywiście można kampanię prowadzić w różny sposób, ale te bezpośrednie wizyty kierownictwa partii prezesa Kaczyńskiego są nieocenione – zaznaczył Radosław Fogiel.

Spotkania z wyborcami zaplanowała dziś także Koalicja Obywatelska. Kandydatka tego komitetu na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska przebywa na Śląsku. Natomiast szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna przebywa w województwie podlaskim.

Z kolei lewica była dziś na Śląsku, a teraz odwiedza województwo opolskie. Wybory parlamentarne odbędą się 13 października; Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

RIRM

drukuj