Kto ponosi odpowiedzialność za in vitro?

Forum Kobiet Polskich apeluje o poparcie wniosku dotyczącego odpowiedzialności ośrodków in vitro za zdrowie kobiet i ich dzieci. Po zebraniu wymaganej ilości podpisów zostanie on skierowany m.in. do ministra Bartosza Arłukowicza.

Inicjatorzy wniosku, domagają się od resortu skontrolowania wszystkich ośrodków wykonujących zabieg in vitro. Jak wskazują, prawda o konsekwencjach in vitro nie dociera do opinii publicznej.

Ogromna ilość dzieci po zabiegu in vitro rodzi się z nieuleczalnymi wadami, a w początkowej fazie zabiegu zabija się tysiące ludzkich istnień

– W szpitalu św. Rodziny w Warszawie dokonano pięciu kontroli,  natomiast tam, gdzie dziecko „zostało wyprodukowane” – chore dziecko – nie dokonano żadnej kontroli. Do społeczeństwa nie dociera informacja o tym. Chcemy uzyskać jak najszersze poparcie społeczne i razem z wieloma osobami, które się pod tym protestem podpiszą, złożyć je do ministra zdrowia, Krajowej Rady Lekarskiej oraz do sejmowej Komisji Zdrowia. Mam nadzieję, że zostanie on zauważony. Jest to ważne także pod względem formalnym, żeby to wreszcie zrobić, jak również, żeby społeczeństwo zwróciło uwagę na ten problem. (…) Milczy się o tym, że te dzieci zostały wyprodukowane z in vitro; bez żadnej odpowiedzialności –zwraca uwagę Ewa Kowalewska, prezes Forum Kobiet Polskich.

Wniosek można podpisać na stronie www.citizengo.pl

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl