KSM rozpoczęło akcję „Polak z Sercem dla pokoju” na rzecz Ukrainy

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje akcję „Polak z Sercem dla pokoju”. Ma ona na celu włączenie do działania wszystkich chętnych do modlitwy o pokój oraz gotowych do pomocy Ukraińcom.

Dotychczasowe akcje „Polak z Sercem” to inicjatywy, których adresatami byli rodacy mieszkający na Białorusi, Ukrainie i Litwie. W poprzedniej edycji wydarzenia do Polaków mieszkających za wschodnią granicą trafiło ponad 100 tys. złotych, za które zakupiono żywność, przybory szkolne i środki czystości. Zebrane pieniądze wsparły setki rodzin na Wschodzie oraz umożliwiły wydanie tysięcy gorących posiłków w stołówkach dla ubogich.

Obecna sytuacja na Ukrainie sprawiła, że akcja musiała zostać uruchomiona wcześniej. Nie obejmie ona konkretnej grupy odbiorców, gdyż – jak zaznaczają organizatorzy – pomocy potrzebują wszystkie osoby uciekające z terenów ogarniętych wojną.

„>>Polak z Sercem dla pokoju<< to szturm nieustającej modlitwy o pokój na świecie. Wystarczy na stronie www.polakzsercem.pl wpisać swoje imię i podstawowe dane kontaktowe oraz wybrać termin włączenia się w modlitwę” – informuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Razem z pomocą modlitewną uruchomiona została zbiórka produktów. Na stronie internetowej akcji została zamieszczona lista produktów, które są zbierane na pomoc potrzebującym. Artykuły można przekazywać na adres NOE w Broku, gdzie znajdują się uchodźcy: Nadbużański Ośrodek Edukacji w Broku, ul. Szosowa 17 ,07-306 Brok. Dane kontaktowe do Ośrodka: tel. 517-424-422 oraz e-mail [email protected].

Trzecią możliwością wsparcia jest wpłata darowizny na konto „FUNDACJI DLA MŁODZIEŻY”. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane na zakup najpotrzebniejszych obecnie artykułów.

„Wraz z dynamicznym rozwojem sytuacji oraz rosnącym napływem osób potrzebujących zbieramy jednocześnie kontakt do osób, które chcą włączyć się w wolontariat oraz pomoc materialną. Szczegółowe informacje można otrzymać kontaktując się z nami poprzez [email protected], bądź telefonicznie: +48 570 753 770” – informują organizatorzy.

 

***

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży to organizacja powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 1990 roku. Działa w 31 polskich diecezjach i zrzesza 9 tysięcy młodych ludzi. Głównym zadaniem KSM jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan, a także aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach życia, zwłaszcza społecznego i kulturalnego.

KSM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl