fot. Fundacja Małych Stópek

Ks. Tomasz Kancelarczyk otrzymał medal „Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości”

Prezes Fundacji Małych Stópek ks. Tomasz Kancelarczyk otrzymał dziś w Szczecinie medal „Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości”. Wyróżnienie otrzymała także fundacja, której szefuje.

„Fundacja Małych Stópek to rzeczywiście wspaniała, przepiękna inicjatywa, która funkcjonuje już prawie 10 lat i te 10 lat to czas, w którym udało się zrealizować wam naprawdę bardzo wiele. Wyrazem tej wdzięczności jest dzisiejsze odznaczenie, ten medal za ochronę najbardziej podstawowego prawa człowieka – prawa do życia” – powiedział dziś podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Romanowski.

Jak mówił, prawo to „jest naruszane bardzo często, podważany jest jego sens, jeśli chodzi o życie najsłabsze, potrzebujące szczególnego wsparcia, życie nienarodzone”.

Podkreślił, że fundacja czyni „wiele, aby to prawo w sposób praktyczny i kompleksowy chronić”. Wskazał, że ważne jest m.in. objęcie opieką „całych rodzin”.

Zaznaczył, że ważna jest też edukacja „aby przeciwstawiać się sprzecznym z rozumem, z nauką poglądom o braku ludzkiego charakteru nienarodzonego życia”.

Ks. Tomasz Kancelarczyk podkreślił, że jest to odznaczenie „dla całej fundacji”.

„To nie jest prezes, to nie są pracownicy. Fundacja to ci, którzy pozwalają temu organizmowi pomagać. To darczyńcy Fundacji Małych Stópek, jest ich bardzo wielu” – powiedział ks. Tomasz Kancelarczyk podkreślając, że pracy jest nadal bardzo dużo.

Komentując przyznanie medalu wskazał, że usłyszał komentarze, iż przyjmuje odznaczenie „od PiS”. Jak powiedział, fundacja jest zauważana „tylko i wyłącznie przez prawą stronę życia społeczno-politycznego”.

„Zabijanie dzieci nienarodzonych, pozostawianie kobiet samotnych, krzywda czyniona tym kobietom, to wielka niesprawiedliwość – dlaczego tego nie widzą inni?” – powiedział, dodając, że gdyby inne podmioty to zauważyły, „również cieszyłby się z tego”.

Powstała w 2012 r. Fundacja Małych stópek to szczecińska organizacja ruchu pro life. Początkowo jej głównym celem była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie i „promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”.

„Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy” – czytamy na stronie internetowej fundacji.

PAP

drukuj