fot. PAP/Tytus Żmijewski

Ks. prof. P. Bortkiewicz o federalizacji UE: Europa zdezynfekowana z chrześcijaństwa staje się podatnym gruntem do wprowadzenia nowoczesnej marksistowskiej kultury, która ma stanowić podłoże dla systemu komunistycznego

Manifest z Ventotene staje się uwspółcześnioną wersją manifestu komunistycznego Karola Marksa z XIX wieku (…). Projekt Altiero Spinelliego w 1984 roku stał się oficjalnym projektem polityki zjednoczeniowej Unii Europejskiej, wypierając koncepcję Roberta Schumana (…). Rzecz w tym, że Spinelli dąży konsekwentnie do tego, by kultura europejska została zdezynfekowana, a konkretnie aby zdezynfekowane zostało chrześcijaństwo. Europa zdezynfekowana z chrześcijaństwa staje się podatnym gruntem do wprowadzenia nowoczesnej marksistowskiej kultury, która ma stanowić podłoże dla systemu komunistycznego – mówił ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr, bioetyk, w felietonie „Myśląc Ojczyzna” emitowanym w TV Trwam.

Ksiądz profesor Paweł Bortkiewicz TChr zauważył, że okres powyborczy w Polsce silnie zbiegł się z procedowaniem w Unii Europejskiej projektów zmierzających do federalizacji Wspólnoty. Skutkiem potencjalnego utworzenia europejskiego państwa byłoby zwasalizowanie państw członkowskich i uczynienie z nich niemiecko-francuskich petentów.

– Projekt ten, zdaniem niektórych polityków czy publicystów, oznacza ryzyko utraty suwerenności Polski. To nie są błahe słowa i nie można obok nich przechodzić obojętnie. Kiedy słyszymy czy mówimy o takich pojęciach jak „federalizacja Europy”, to człowiekowi choćby średnio obeznanemu z historią Unii Europejskiej natychmiast pojawia się jak echo postać człowieka, który był autorem projektu federalizacji Unii Europejskiej. Mam na myśli Altiero Spinelliego, włoskiego komunistę, który w 1941 roku – czyli za czasów rządów Mussoliniego – przebywał w obozie internowania na wyspie Ventotene. To nie był ani obóz koncentracyjny, ani straszliwe więzienie, tylko obóz internowania – rozpoczął kapłan.

To właśnie na włoskiej wyspie pochodzenia wulkanicznego powstał słynny Manifest z Ventotene autorstwa Altiero Spinelliego.

– Manifest z Ventotene staje się uwspółcześnioną wersją manifestu komunistycznego Karola Marksa z XIX wieku. Dwa lata później Spinelli założył ruch federacji europejskiej, a jego projekt w 1984 roku stał się oficjalnym projektem polityki zjednoczeniowej Unii Europejskiej, wypierając koncepcję Roberta Schumana – podkreślił bioetyk.

Imię Altiero Spinelliego – jak zauważył ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr – nosi główny budynek Parlamentu Europejskiego.

– Wreszcie to imię nosi też grupa polityków z różnych państw w PE, która od lat wspólnie lobbuje na rzecz federalizacji europejskiej. Ktoś może powiedzieć, że przecież zależy nam na zjednoczeniu Europy i jedności europejskiej. Pytanie jest tylko, czy w projekcie lansowanym przez Spinelliego i jego popleczników chodzi o jedność czy o kołchoz; czy chodzi o jedność i zjednoczenie czy o bolszewicką urawniłowkę – akcentował gość TV Trwam.

Ksiądz profesor przywołał fragment komunistycznego manifestu mówiący o pierwszym i naczelnym zadaniu federalistów europejskich.

– „Kwestia, która musi być rozwiązana jako pierwsza to zniesienie podziału Europy na suwerenne państwa narodowe. W przeciwnym razie postęp osiągnięty w innych dziedzinach będzie jedynie pozorny”. Co to znaczy? To znaczy, że istnienie suwerennych państw jest przeszkodą w drodze do postępu, dlatego trzeba je zlikwidować w sposób ostateczny i nieodwołalny. Z uwagi na to, iż podstawą suwerennych państw są wspólnoty narodowe, to je także trzeba w konsekwencji zlikwidować. Z projektem likwidacji suwerennych państw i narodów wiąże się jeszcze jedno zagadnienie, bo przecież każdy naród jest narodem dzięki temu, że posiada swoje swoiste DNA, kod kulturowy, tradycje, pamięć, przekonania. Rzecz w tym, że Spinelli dąży konsekwentnie do tego, by owa kultura europejska została zdezynfekowana, a konkretnie aby zdezynfekowane zostało chrześcijaństwo. Europa zdezynfekowana z chrześcijaństwa staje się podatnym gruntem do wprowadzenia nowoczesnej marksistowskiej kultury, która ma stanowić podłoże dla systemu komunistycznego – mówił ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr.

Duchowny zauważył, że część osób może stwierdzić, iż oskarżanie Spinelliego o komunizm jest przesadą. Tymczasem on sam napisał, że: „Prywatna własność ma być likwidowana, ograniczana, korygowana albo rozszerzana w zależności od sytuacji, nie zaś dogmatycznie, dla zasady”.

– To zdanie oznacza przede wszystkim, że prawo własności prywatnej przestaje być prawem naturalnym człowieka, przestaje być prawem osoby ludzkiej, bo jest to zbyt dogmatyczne. Prawo do własności prywatnej ma być – według nich – prawem uznaniowym, o którym będzie decydować super-rząd w super-państwie. Tym, którzy w ostatnich latach słyszeli cokolwiek o projekcie Wielkiego Resetu autorstwa Klausa Schwaba, projekt Spinelliego zapewne nie wyda się projektem historycznym, ale raczej wybrzmiewa jako projekt przyszłości – podsumował autor felietonu.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl