Ks. prof. Oko: Genderyzm gorszy od marksizmu

Genderyzm to ateistyczna ideologia, która jest bardziej niebezpieczna od marksizmu – ocenił ks. prof. Dariusz Oko, wykładowca Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

Ekspert zajmujący się badaniem szkodliwej, uderzającej w rodzinę ideologii, na antenie Radia Maryja odniósł się do zorganizowanego w szkołach tzw. „Tęczowego Piątku”.

Akcja przygotowana przez lobby homoseksualne miała na celu rzekomo wspierać nieheteroseksualnych uczniów. W klasach lub na korytarzach wywieszone zostały specjalne plakaty. Uczniowie dostali przypinki i materiały promujące homoseksualizm.

Ks. prof. Dariusz Oko podkreślił, że obecnie jest coraz większa potrzeba bronienia młodzieży i dzieci przed genderyzmem. Dodał, że ideologia niszczy człowieka bardziej niż marksizm:

– Papież Benedykt XVI mówił, że gender jest nawet gorsze od marksizmu, bardziej niszczy człowieka. Trzeba im tłumaczyć, tylko trzeba mieć argumenty. Przede wszystkim ogólnie trzeba mówić, że to, co słyszeli to jest mowa ludzi, dla których seks stał się „bogiem”. Że po prostu często, z reguły żyją jak maniacy seksualni i chcą to innym narzucić. Trzeba podawać dobre argumenty, na szczęście mamy wiele opracowań. Żeby bronić, trzeba wiedzieć. Musimy mieć wiedzę, bo teraz gender to jest główna ideologia ateistów, główny oręż nienawiści wobec Kościoła wiary i musimy się przed tym bronić, podobnie jak przed marksizmem. To jest właśnie to, co Ojciec Święty Franciszek niedawno nazwał „światową wojną przeciwko małżeństwu”. To jest właśnie genderyzm – powiedział ks. prof. Dariusz Oko.  

W odpowiedzi na „Tęczowy Piątek” Instytut Ordo Iuris przygotował „Rodzicielskie oświadczenie wychowawcze”, w którym rodzic może nie zgodzić się na udział dziecka w podobnej akcji.

RIRM

drukuj