Ks. prof. Bortkiewicz: Fundamentalizm islamski atakuje Europę

„Paryska tragedia, to wezwanie do pochylenia się nad agresją islamu podejmującego walkę z chrześcijaństwem” – wskazał na łamach „Naszego Dziennika” ks. prof. Paweł Bortkiewicz, bioetyk.

Na skutek serii skoordynowanych zamachów terrorystycznych przeprowadzonych przez islamskich dżihadystów w Paryżu, zginęło 129 osób. 350 zostało rannych.

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz zwraca uwagę, że fundamentalizm islamski atakuje Europę m.in. dlatego, że jest słaba w sferze wartości. Duchowny podkreśla, że Europa konsekwentnie wypierała i wypiera się fundamentów chrześcijańskich.

Niezbędne jest ponowne przyjęcie szlachetnego dziedzictwa chrześcijaństwa, które określało naszą tożsamość. Trudno jednak spodziewać się tego w skali globalnej – ocenia ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

– W komentarzach posłów i osób, które towarzyszyły całej sprawie, cytowano wypowiedzi zarówno prezydenta, jak i premier, które mówiły bardzo wyraźnie o modlitwie za ofiary tej tragedii. Natomiast te słowa o modlitwie były skrzętnie przemilczane. To pokazuje, że nadal z dyskursu wokół tragedii próbuje się budować czynnik religijny, a on jest fundamentalnie ważny. Bezwzględnie potrzebujemy głębokiej refleksji religijnej i spojrzenia na tę sytuację, jako nie tylko walkę z terroryzmem, ale przede wszystkim walkę cywilizacji islamskiej z chrześcijaństwem – podkreśla ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Tymczasem dziś paryski prokurator Francois Molins poinformował, że francuscy śledczy zidentyfikowali dwóch kolejnych zamachowców samobójców. Przy zwłokach jednego z nich znaleziono syryjski paszport.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl