Ks. abp Kondrusiewicz zamierza wziąć udział w ŚDM

Zwierzchnik Kościoła katolickiego na Białorusi, metropolita mińsko-mohylewski ks. abp Tadeusz Kondrusiewicz zamierza wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

Jak podkreślił, Kościół na Białorusi już szykuje się do tego wydarzenia.

– Jest komitet organizacyjny z przedstawicielem każdej diecezji. Są już prowadzone katechezy, specjalne spotkania. Zaczyna się rejestracja ludzi, którzy pojadą – powiedział metropolita.

Zaznaczył, że na Światowe Dni Młodzieży zawsze jechało z Białorusi dużo ludzi.

– Także na innych kontynentach zawsze była nasza młodzież, a tu (one będą) pod bokiem, blisko, tym bardziej że Kraków to piękne miasto, poza tym miasto Jana Pawła II. Myślę, że młodzież białoruska dopisze – powiedział.

Ocenił, że z Białorusi pojedzie do Krakowa kilka tysięcy osób.

Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 z udziałem papieża Franciszka potrwają od 26 do 31 lipca.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl