Krwawa rzeź w Syrii

300 osób – głownie kobiety i dzieci to bilans ostatniej rzezi w Darajji w Syrii.

Siły wierne dyktatorowi Baszarowi al-Asadowi zamordowały mieszkańców miasta na przedmieściach Damaszku.

Miejscowość odbito z rąk powstańców po ostrzale artyleryjskim bombardowaniu. Żołnierze po przejęciu miasta wyciągali mieszkańców z domów i rozstrzeliwali.

W trwającej półtora roku wojnie domowej w Syrii zginęło ponad 24 tys. ludzi.

Świat obserwuje, wygłasza dumne hasła o szerzeniu pokoju jednak nic nie robi by zaprzestać rozlewowi krwi niewinnych ludzi.

Co musi się stać aby siły międzynarodowe zaczęły działać ? – pyta prof. Bessam Aouil, Syryjczyk, wykładowca Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

To jest po prostu skandaliczne, że świat nie reaguje. Świat patrzy na to, obserwuje i widocznie nie zależy mu na powstrzymaniu tego morderczego reżimu. Świat chyba czeka, aż ten reżim nas wszystkich zabije, albo wydarzy się coś bardzo dużego i dopiero sumienie ruszy ten Świat – powiedział Aouil.

Obserwujemy odwrotne zjawisko. Powstańców traktuje się jako „ zło konieczne”, a przecież oni są tam po to by ratować i pomagać mieszkańcom obleganych miast.

Siły rządowe są bezwzględne nawet wobec kobiet i dzieci.

„Jest to niebywałe, jest to nie do zrozumienia, że Świat po prostu na to patrzy i nic nie robi. Mamy tutaj dzieci, mamy bezbronnych cywilów- dodaje Aouil.

 

Wypowiedź Bessama Aouil’a


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl