fot. flickr.com

Kreml: Dostawy broni dla Ukrainy mogą zachęcić do rozlewu krwi

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył dziś, że dostawy broni śmiercionośnej z USA dla Ukrainy mogą zachęcić „nacjonalistów”, którzy według niego dążą do zastosowania w konflikcie w Donbasie siłowych metod i „rozpętania rozlewu krwi”.

Dimitrij Pieskow powiedział, że stanowisko Rosji w tej kwestii nie zmieniło się. Dodał, że Waszyngton dotąd zaprzeczał informacjom medialnym o takich dostawach i „na razie w USA nie podejmowano decyzji w tej sprawie”.

Mówiąc o „nacjonalistach” rzecznik Kremla oświadczył, że „dążą oni tylko do tego, by znów przejść do metod siłowych uregulowania (konfliktu) w Donbasie” i do „ponownego rozpętania rozlewu krwi”.

Rzeczniczka Departamentu Stanu USA Heather Nauert poinformowała w środę, iż resort dyplomacji zatwierdził licencję eksportową dla Ukrainy, pozwalającą temu krajowi nabywać pewnego rodzaju broń lekką u amerykańskich producentów. Heather Nauert podkreśliła, że zatwierdzone pozwolenie nie oznacza, że rząd amerykański będzie sprzedawał tę broń bezpośrednio władzom w Kijowie.

PAP/RIRM

drukuj