fot. twitter.com/T_Szatkowski

Ambasador Polski przy NATO: Zagrożenie Polski ze strony Rosji jest realne 

Zagrożenie ze strony Rosji jest niewątpliwie realne – stwierdził ambasador Polski przy NATO Tomasz Szatkowski. Należy być ostrożnym i czujnym – podkreślił. Ambasador Polski przy NATO, w kontekście działań podejmowanych przez Rosję, wskazał m.in. na złamanie prawa międzynarodowego, działania agresywne w stosunku do Gruzji oraz Ukrainy.

Tomasz Szatkowski zauważył też, że „dokonuje się trwały proces modernizacji sił rosyjskich”.

Polityk na antenie Trójki Polskiego Radia był też pytany, czy Polska może liczyć na dzisiejszych sojuszników w porównaniu do sytuacji z 1939 roku. Wskazał w tym kontekście, że warunki i sytuacja, w której znajduje się Polska, są inne.

– Inne są granice. To też ma znaczenie, co prawda bardziej operacyjno-wojskowe, ale także dla szans potencjalnej obrony samodzielnej lub w układzie sojuszniczym. Inny jest także układ międzynarodowy. NATO nie jest sojuszem idealnym, jednakże żaden sojusz idealny nie jest, ale przed nim w historii ludzkości nie myślano i nie utworzono tak dużego, zinstytucjonalizowanego sojuszu, który działałby w sposób bardziej spójny i efektywny niż Pakt Północnoatlantycki. Co więcej na terenie Polski państwa sojusznicze mają już znacznie więcej interesów gospodarczych, politycznych i innych wspólnych interesów – powiedział ambasador Polski przy NATO.

Tomasz Szatkowski jest ambasadorem Polski przy NATO od 2019 roku. W latach 2015-2019 był wiceszefem MON.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl