fot. flickr.com

Kredyty preferencyjne dla rolników w czasie pandemii koronawirusa

W związku z epidemią koronawirusa rolnicy otrzymają dodatkowe wsparcie w formie kredytów preferencyjnych. Kredyty będą udzielały banki współpracujące z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – poinformowało Ministerstwo Rolnictwa.

Już od poniedziałku rolnicy będą mogli składać wnioski o dodatkowe kredyty preferencyjne. Będzie można to zrobić w oddziałach swoich banków współpracujących z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dzięki dopłatom do części oprocentowania kredytu przez Agencję, rolnik będzie mógł uzyskać tańszy kredyt niż w przypadku, gdyby korzystał z kredytu komercyjnego. Będą to kredyty inwestycyjne oraz „klęskowe”.

Agencja udostępniła już współpracującym bankom dodatkowe limity akcji kredytowej oraz środki na dopłaty do oprocentowania kredytów. Jeżeli wyczerpie się pula środków, zostanie zwiększona w miarę zapotrzebowania – zapewnia ministerstwo.

Na cele inwestycyjne na dopłaty do części oprocentowania kredytów jest 4 mln zł, co pozwoli na uruchomienie akcji kredytowej w wysokości 500 mln zł. Natomiast w przypadku kredytów na wznowienie produkcji po klęskach żywiołowych – tzw. „klęskowych” – limit akcji kredytowej wyniesie 1 mld zł, a na dopłaty do oprocentowania przeznaczone jest 21,8 mln zł.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  w zakładce „Pomoc krajowa” oraz w bankach udzielających kredytów.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl