Kraków: Rozpoczyna się informatyczny maraton „HackYeah”

W krakowskiej Tauron Arenie rozpocznie się dziś dwudniowy informatyczny maraton „HackYeah”. Około 2 tys. programistów z całego świata dostanie problemowe zadania, za rozwiązanie których będzie można otrzymać nagrody.

Podczas wydarzenia odbędzie się pierwszy etap konkursu „MinFinTech” organizowany przez Ministerstwo Finansów, Krajową Administrację Skarbową oraz spółkę Aplikacje Krytyczne.

Ma to być sposób rekrutacji informatyków, których późniejszym zadaniem będzie stworzenie narzędzi do skuteczniejszej walki z karuzelami VAT-owskimi.

Poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak ocenia, że inicjatywa ministerstwa może przynieść wiele korzyści.

– Przez ostatnich parę ładnych lat Polska była El Dorado dla przestępców, więc to bardzo dobry pomysł. Z całą pewnością widać tutaj taką innowacyjność młodzieńczą i zdaje się, że przestępcy podatkowi, szczególnie ci od VAT-u, swoją kreatywnością zawsze o krok wyprzedzają fiskusa. W tym przypadku fiskus mógłby o krok wyprzedzić przestępców. To może w jaskrawy sposób przynieść sukces premierowi Morawieckiemu – mówi poseł Marek Jakubiak.

Krakowski Hackathon zakończy się jutro. Jest to największa stacjonarna impreza dla programistów w Europie.

Swój udział w wydarzeniu zapowiedział wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl