Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży do młodych: Zejdź z kanapy!

Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży zachęca młodych ludzi do wyjścia z ewangelizacją na ulice. Specjalny program, zatytułowany „Zejdź z kanapy”, odnosi się do nauczania papieża Franciszka i ma zachęcać do konkretnych działań.

Odwołując się do nauczania Franciszka, Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży zachęca do aktywności i porzucenia komfortu życia. Papież podczas Światowych Dni Młodzieży, w przemówieniu na Campus Misericordiae, mówił o byciu świadkiem Jezusa i narzędziem miłosierdzia.

„Chcemy, żeby nauczanie papieskie było lepiej zrozumiane, a Światowe Dni Młodzieży nietraktowane jedynie jako event duszpasterski i zamknięty rozdział” – mówił w rozmowie z PAP koordynator akcji ks. Emil Parafiniuk z Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży.

„Z tego powodu w skład materiałów wejdą wybrane fragmenty przemówień papieża Franciszka oraz świadectwa młodych ludzi, którzy będą mówić o tym, jak dane treści przeżywają w swoim życiu” – dodał.

W skład materiałów służących programowi wejdą fragmenty Pisma Świętego, które będzie można rozważać na spotkaniach lub w trakcie indywidualnej modlitwy, wybrane punkty z katechizmów YOUCAT – przygotowanego dla młodzieży przez papieża Benedykta XVI oraz DOCAT – przygotowanego przez papieża Franciszka, odpowiadającego na pytanie „Co robić?” i materiały liturgiczne.

„Chcemy zaprosić młodzież z całej Polski do zejścia z kanap i działania na zewnątrz, zachęcić do wyjścia z salek katechetycznych i kościołów. Planujemy, żeby każdego miesiąca to działanie było inne – np. dzieło miłosierdzia, działanie ewangelizacyjne” – tłumaczył ks. Parafiniuk.

Pytany o przykłady konkretnych działań ks. Parafiniuk odpowiedział, że program dopiero powstał i jest cały czas uzupełniany treścią.

„Poszczególne miesiące są opracowywane przez różne diecezje, w tej chwili czekamy na propozycje z diecezji” – powiedział.

Akcja jest skierowana do wszystkich grup młodzieżowych i ich duszpasterzy, do świeckich liderów, uczestników Światowych Dni Młodzieży, wolontariuszy, wszystkich zaangażowanych w to wydarzenie, a także do tych, którzy z różnych względów nie mogli być w Krakowie.

Program ruszy w pierwszą niedzielę adwentu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl