Kosowo: Albańczyk skazany za werbowanie bojowników dla ISIS

Sąd w Kosowie skazał w piątek obywatela Albanii na siedem lat więzienia za zwerbowanie w 2012 roku w Kosowie co najmniej ośmiu bojowników dla tzw. Państwa Islamskiego (ISIS) i Frontu Al-Nusra oraz pomoc w ich wysłaniu do Syrii.

Dzień wcześniej kosowski Albańczyk, który zbiegł, gdy skazano go na cztery lata więzienia jako bojownika tzw. Państwa Islamskiego, został zatrzymany w sąsiedniej Albanii i przekazany władzom Kosowa.

Agencja Associated Press pisze, że przypuszcza się, iż w sumie kilkuset kosowskich Albańczyków przyłączyło się do ugrupowań islamistycznych i że ok. 70 wciąż walczy w szeregach islamistów w Syrii i Iraku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl