fot. PAP/Rafał Guz

Nowe połączenie PLL LOT – z Warszawy do Albanii

Samoloty polskich linii lotniczych LOT docierają już do Tirany. To kolejne połączenie w bogatej ofercie przewoźnika.

Albania to kierunek, który Polacy obierają coraz częściej, szczególnie w okresie wakacyjnym. Polskie Linie Lotnicze LOT nie mogły pozostać temu obojętne, stąd nowy kierunek – Tirana. W inauguracyjnym locie udział wziął wiceminister spraw zagranicznych, Szymon Szynkowski vel Sęk.

– W ciągu ostatnich kilku lat Albania (ze swoją wyjątkową kulturą, bogatą historią, dynamicznym społeczeństwem) stała się jednym z najchętniej wybieranym przez Polaków kierunkiem turystycznym – zauważył Szymon Szynkowski vel Sęk.

Samoloty startują z Lotniska Chopina w Warszawie. To jednak nie pierwszy raz, gdy polskie linie oferują loty do Albanii. Już w 2020 roku w ramach akcji „LOT na Wakacje” dostępne były rejsy do Tirany.

– Przez dwa sezony letnie Tirana funkcjonowała jako połączenie wakacyjne. W sumie LOT obsłużył ponad 300 rejsów do Tirany z Warszawy, ale też z portów regionalnych: Poznania, Katowic, Krakowa i Gdańska – poinformował Michał Fijoł, wiceprezes PLL LOT.

Jak się okazało, rejs ten stał się częstym wyborem pasażerów tranzytowych do Nowego Jorku, Chicago i Toronto. Obecnie loty do Tirany oferowane są we wtorki, środy i soboty. Czas podróży to około dwie godziny. Akcjonariuszem większościowym Polskich Linii Lotniczych jest Skarb Państwa, który posiada niespełna 70 procent udziałów. Pozostałe niespełna 31 procent posiada Polska Grupa Lotnicza.

 

TV Trwam News

drukuj