Kościół w Kenii ochronił przed sterylizacją ponad 2 mln kobiet

Po raz kolejny Kościół katolicki staje w obronie mieszkańców Afryki. Udało się zablokować szczepionkę, która w efekcie miała wysterylizować ponad dwa miliony nieświadomych niczego kobiet.

Jak podaje Radio Watykańskie, pod wpływem Kościoła katolickiego i chrześcijańskich lekarzy kenijski rząd wstrzymał akcję szczepień przeciwko tężcowi. Okazało się, że ponad dwa miliony szczepionek przekazanych Kenii  przez Światową Organizację Zdrowia i UNICEF miały jednocześnie służyć sterylizacji kobiet.

Ukryte antykoncepcyjne działanie zostało udowodnione dzięki serii dodatkowych badań. Szczepionka powoduje nieodwracalną sterylizację po zażyciu piątej dawki preparatu. W Kenii szczepienia wstrzymano w momencie, gdy milion kobiet przyjęło trzecią dawkę, co nie wywołało jeszcze antykoncepcyjnych skutków.

Kenijski episkopat zwraca uwagę, że podobne akcje, sponsorowane przez te same organizacje, podejmowane były już m.in. na Filipinach, w Meksyku i Nikaragui.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl