By User:Pumbaa80 - http://www.kenyarchives.go.ke/flag_specifications.htm, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=25314189

Kenia: zezwolenie na tylko jeden pub w mieście w ramach walki z alkoholizmem

Wiceprezydent Kenii Rigathi Gachagua nakazał władzom w centralnym regionie kraju rygorystycznie egzekwować dyrektywę dotyczącą pozwolenia na tylko jeden pub w mieście w ramach walki z alkoholizmem.

Oprócz tego – jak informuje BBC – władze centralne chcą również, aby lokale rozrywkowe w regionie działały tylko od godz. 17.00 do 23.00.

Istnieją obawy, że prawo to spowoduje, iż wiele osób zacznie spożywać alkohol robiony w domu, często z dodatkiem szkodliwych chemikaliów. Zgłaszano już wcześniej zgony z tego powodu.

Pomimo tych wątpliwości, Gachagua podkreślił, że alkoholizm w regionie jest tragiczny i zabronił urzędnikom odnawiania licencji na puby po ich wygaśnięciu.

„Zajmijmy się tymi sprawami, ocalmy następne pokolenie, w przeciwnym razie mamy problem jako społeczeństwo” – powiedział wiceprezydent.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl