By Lestat (Jan Mehlich) - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5027620

Kościół franciszkanów w Krakowie od stu lat bazyliką mniejszą

100 lat temu franciszkański kościół w Krakowie został podniesiony do godności bazyliki mniejszej. Z tej okazji zakonnicy zapraszają na wykład, prezentację, film, Mszę św. dziękczynną i nocne zwiedzanie świątyni.

W sobotę 22 lutego o godz. 17.30 w Sali Włoskiej będą miały miejsce wykład o. dra hab. Zdzisława Gogoli i prezentacja o. dra Franciszka Solarza, przybliżająca historię tych stu lat. Będzie można również zobaczyć film 3D prezentujący architekturę kompleksu klasztorno-kościelnego i wnętrze krypt. Na nowo odrestaurowanych krużgankach zostanie otwarta wystawa materiałów związanych z najważniejszymi wydarzeniami minionego stulecia.

Wydarzeniu będzie towarzyszył kiermasz, na którym będzie można nabyć książki o bazylice oraz produkty z motywami polichromii Stanisława Wyspiańskiego i Tadeusza Popiela.

W niedzielę 23 lutego o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem metropolity krakowskiego ks. abp. Marka Jędraszewskiego. Tego dnia o godz. 20.00 i 22.00 będzie możliwość nocnego zwiedzania bazyliki i części klasztoru z zakonnym przewodnikiem (zbiórka przy głównym wejściu od Plant).

jms

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl